Z moravských turnajů vezeme dvě první místa!

Muži 12.06.2019

Devítkového poháru v Hodoníně se zúčastnily 4 týmy. Hodonín+Mikulov, Letohrad, Moravská Třebová a Vrchlabí. Turnaj probíhal systémem „každý s každým“, to znamenalo 3 utkání pro každý tým.

V úvodním zápase se utkalo Vrchlabí s Moravskou Třebovou se skórem 30:10. Mužstvo Moravské Třebové je v podstatě začátečník, ale i přes to dokázal favorizovanému celku z Vrchlabí dvakrát skórovat. Vrchlabí si však dokázalo s týmem hravě poradit a přehrát ho. Další vrchlabský zápas proběhl s týmem Letohrad. Letohrad, jako další nováček, umí překvapit líbivou a kreativní hrou v útoku a tvrdou hrou v roji. Vrchlabští měli ovšem koordinovanější a sehranější obranu a tak zápas skončil 10:0. V posledním utkání se veverky potkaly s domácími a to Hodonín+Mikulov. Na poslední zápas nezbylo výběru jižní Moravy dost sil na vyrovnání se Vrchlabí a díky tomu utkání skončilo 20:4.

Do Mikulova se vydala rovnou dvě mužstva z Krkonoš a to Trutnov a Vrchlabí, které doplňovali Berounští. Devítkový pohár byl rozdělen do dvou skupin. Skupinu A tvořily mužstva Trutnova, Moravské Třebové a Hodonína+Mikulov. Ve skupině B bylo Vrchlabí+Beroun, Letohrad a Krupka. Věčná „achilova pata“ vrchlabského týmu je jakýsi nástup do zápasu. Většinou veverky ukazují své kvality až když je soupeř dostane pod tlak. Tento turnaj byl ovšem přesný opak. Vrchlabí do všech utkání nastoupilo na plno a v obraně přímo excelovalo, což se objevilo na výsledcích. Úvodní zápas ve skupině odehrálo Vrchlabí s Letohradem. Navzdory finálního skóre to nebyl lehký zápas. Letohradští se zlepšují každým zápasem, či turnajem. Výsledek 24:0 pro Vrchlabí. V druhém zápase se veverky střetly s Krupkou. Jako dvojnásobný vítěz české ligy je Krupka zkušenější soupeř než Letohrad. Jak je ovšem již výše zmíněno, Vrchlabská obrana byla opravdu obdivuhodná a díky tomu utkání skončilo 8:0 pro Vrchlabí. O 1. místo soupeřili výherci obou skupin. Ze skupiny B to byli domácí Mikulov+Hodonín. Jelikož šlo o finále, nejistota nejspíš zapracovala a tak se chybovalo na obou stranách. V poločase, kdy byl stav 8:0 se ujal kapitán slova, uklidnil a motivoval tým natolik, že došli k vítězství 20:0.

Co bylo v tomto turnaji lepší, než získaný pohár je skutečnost, že Vrchlabí nastoupilo zplna už ze začátku, což se nám často nedaří, a že naše obrana neobdržela jediný bod.

Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč