Mad Squirrels Vrchlabí poprvé v Balkánské Super League

Novinky Autor: Tomáš Valenta Vytvořeno: 01.04.2024

Vrchlabské mužstvo v roce 2024 opět expanduje za hranice. Po úspěšných utkáních s polskými Sroki Łódź v roce 2023, švédskými Skane Stags a anglickou univerzitou z Exeteru v roce 2022 chtějí Mad Squirrels navázat na zahraniční výzvy i letos.

Již 6. dubna se ve Vrchlabí odehraje zápas mezi mistry české a srbské domácí soutěže. Vrchlabí se v první polovině letošního roku bude jako hostující tým účastnit Balkánské Super League – velmi kvalitní soutěže rugby league hrající se již 7 let na Balkáně.

Balkan Super League je mezinárodní klubová soutěž v ragby league mezi kluby ze zemí Balkánského poloostrova. Úplně první zápas BSL se hrála v roce 2017. První sezóny BSL se účastnilo 8 klubů ze 4 zemí (Bosna a Hercegovina (1), Bulharsko (1), Srbsko (5) a Turecko (1)). Šampiony v této první sezóně 2017 se stali Partisan (Bělehrad) poté, co vyhráli Grand finále proti svým úhlavním rivalům Red Star.

S těmito nejlepšími dvěma Balkánskými týmy – kteří jako jediní dokážou již od roku 2017 střídavě finále BSL vyhrát – se utkají Vrchlabští doma 6. dubna (Red Star) a 27. dubna (Partizan). Následovat bude i výjezd do Srbska plánovaný na konec května.

Mad Squirrels tímto chtějí nejen potěšit domácí publikum, ale především zvýšit úroveň nejen domácího klubu, ale celkově českého rugby league dalšími kvalitními mezinárodními zápasy. Je nutno podotknout, že v Srbsku má rugby league delší tradici než v České republice a konkrétně týmy Partisan a Red Star patří ke špičce nejenom na Balkáně ale i ve střední a východní Evropě. Hráči srbských týmů nejsou pro Vrchlabí ničím novým – s velkou částí z nich se již potkali během reprezentačního utkání Česko x Srbsko minulý rok. To že Srbská reprezentace je složena především z hráčů Red Star a Partizan jen podtrhuje jejich kvality.

Mad Squirrels posílí tým i přespolními hráči ze Slavia Hradec Králové a Krupka Dragons – to především kvůli velmi mladé hráčské základně vybudované v posledních několika letech. Zápasy budou zcela určitě velmi fyzicky náročné a tvrdé.

Vrchlabský trenér David Lahr dodává: „O mezinárodní klubové soutěži jsme uvažovali již před lety, nicméně do plánu nám hodila vidle epidemie covid-19. Letos na jaře nás oslovili srbové, kteří jsou v hodnocení národů aktuálně 10 příček před námi na skvělém 11. místě, s plány na expanzi BSL o český a několik řeckých týmů. BSL bychom upřímně samotní nezvládli, a to zejména díky probíhající generační obměně v našem áčku. S nabídkou pomoci přišlo mnoho hráčů z reprezentačního výběru, zejména Slavia Hradec Králové a Krupka Dragons. Rugby league je v ČR okrajový sport a jsem moc rád, že jsme schopni odhodit klubovou rivalitu a táhnout za jeden provat. Všichni totiž víme, že pokud chceme zlepšit domácí soutěž, potažmo reprezentaci, musíme pravidelně hrát utkání s kvalitníi soupeři."

Přijďte podpořit domácí hráče a nenechte si ujít skvělou ragbyovou podívanou, jakou Vrchlabí ani Česko ještě nezažilo. Budeme se na všechny fanoušky těšit již v sobotu 6. dubna v 16:00 na ragbyovém hřišti v Hartě!

Soustředění

Smejkalova bouda (Přípravka, U10, U12) »
Ne 04.08.2024 - Pá 09.08.2024

Green Valley, Chotýšany (U14) »
Ne 25.08.2024 - Pá 30.08.2024

Břehy (U16, U18) »
St 21.08.2024 - Ne 25.08.2024

Nábor dětí & mládeže 2024

Nábor probíhá celoročně. Na odkazech níže najdete rozpis tréninků a bližší infromace k jednotlivým kategoriím. Ideální je i zavolat trenérovi, který vám poskytne všechny potřebné informace a poskládá trénink tak, aby se chytnul i úplný nováček.

Více informací »

Nábor do týmu mužů

Tým mužů zažívá svoje nejlepší období, ale stojíme nohama na zemi a jsme si vědomi, že nemusí trvat věčně. Rádi mezi sebe přivítáme další nové tváře. Předchozí zkušenost s rugby není potřeba. Pokud se nebojíš kontaktu, jsi týmový hráč a chceš makat, doraž na trénink, ideálně i nejdřív zavolej trenérovi, který ti poskytne všechny potřebné informace a připraví trénink tak, aby ses chytnul.

Více informací »

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři