Skane Stags 21 : 16 Mad Squirrels Vrchlabí

Muži 15.08.2019

Sobota 3.8.2019, stadion FC Vrchlabí - V historicky prvním našem utkání na stadionu FC Vrchlabí jsme vyzvali skandinávského soupeře Skane Stags.

Hned v úvodu musíme říct, že zahrát si se Stags pro nás byla pocta. V posledních 6 letech jsme totiž ve Vrchlabí pořádali mnoho trenérských školení, pod hlavičkou RLEF, na kterých nám předávali zkušenosti právě i trenéři Stags, Paul Briggs a Ashley Brown.

Stags dorazili pouze se 13 hráči a v rámci fair play jsme jim poskytli 4 kvalitní hráče, aby si každý mohl užít napínavý zápas.

A tak se i stalo. Prvních 10 minut bylo klasické old schoolové rugby league, ve kterých se jeden tým druhému snaží ukázat, kdo je větší chlap. Tvrdých střetů bylo dost. Po úvodní desetiminutovce se začalo hrát rugby a Stags se rychle ujali vedení. Měli jsme problémy s pokrytím švédských útoků a vázla nám komunikace. Situace se nám povedla otočit těsně před odchodem do šaten, kdy se za tryline po útočné akci dostal Jakub Hudrlík a Pavel Mejstřík. 12 : 12 v poločase.

Druhý poločas jsme začali lépe my a vypracovali si vedení po položení Jirmana 16 : 12. V tu chvíli začal švédský útok. Švédská útokovka si dokázala najít mezeru v české obraně, kterou pohodlně proběhla a srovnala na 16 : 16. Zbývalo 10 minut do konce. Pak následoval dog fight. Rojníci se snažili hlava nehlava dostat míč co nejblíže soupeřovy tryline a připravit tak místo pro útok. To se nakonec švédům povedlo v jedné z posledních akcí zápasu, kdy po klasické vrchlabské akci, kříži s přihrávkou, dostala míč řecká hvězda Nico Iaswn a pohodlně si doběhla pro vítězný try.

Mimochodem Nica můžete znát z kvalifikace na MS, kde hraje za Řecko, které je jen krůček od postupu na ME.

Hráči zápasu byli vyhlášení Nico Iaswn a Jakub Hudlík.

Po zápasu následoval úžasný třetí poločas, bez kterého letní tour prostě nemůže být.