Ohlédnutí za úspěšným jarem

Muži 02.03.2019

Půlka základní části nejvyšší české soutěže je za námi a muži pevně drží druhou příčku tabulky. Junioři na tom jsou ještě lépe. Zatím sbírají pouze výhry. Ale začneme od začátku...

Divize 1

Spojení s Lokomotivou Beroun vyšlo na jedničku (více informací o spojení najdete zde). Beroun dodal sílu v roji, Vrchlabí naopak rychlé nohy a šikovné ruce v útoku. Celá zimní příprava probíhala podle plánu a na dvou soustředěních jsme se dokázali sehrát.

Vrchlabí / Beroun 14 : 42 Slavia Hradec Králové

První zápas nevyšel úplně podle plánu. Od prvních minut bylo jasné, že roj skutečně šlape jako hodinky, problém byl s obranou na kraji hřišti, resp. v komunikaci, rozestavením a přesouváním obrany. Technicky hrající Hradec nás dokázal rozebrat.

Vrchlabí / Beroun 38 : 0 Orli Havlíčkův Brod

Po prohře s Hradcem Králové jsme měli 2 týdny na zlepšení obrany. Video rozbory se ukázaly jako skvělá věc. Poupravili jsme sestavu a přišlo zlepšení o 100%. Do zápasu se dokonce podívali 4 kluci z náboru, jmenovitě Josef Chuchlík, Martin Mikula, Jan Janata, Filip Šírek.

Vrchlabí / Beroun 44 : 10 Krupka Dragons 

Poslední zápas jsme odehráli na úžasném domácím stadionu Lokomotivy Beroun. S již vychytanou sestavou a fungující obranou jsme se utkali s mistrem ČR 2017 a 2016. Nebudeme se kasat, jak jsme úžasní, nejsme... Dragons trápí marodka. Při předsezónním turnaji v Rotterdamu přišli vinou zranění o několik, pro Dragons zásadních, hráčů. I tak to byl pro nás rozhodně nejtvrdší zápas, ze kterého jsme si odvezli několik šrámů.

Junioři

Junioři mají za sebou zatím jeden turnaj. Bohužel jeho obsazení nebylo valné. Pro U13 se nenašel soupeř, takže kluci zůstali doma a na svůj první zápas čekají. U18 přijela na turnaj ve skvělém počtu 16 kluků. Nábory zafungovaly hlavně v Jilemnici. Do turnaje nezasáhla bohužel Krupka, která má marodku i mezi juniory, takže jsme odehráli tři zápasy v rugby league 9s proti týmu spojenému z Havlíčkova Brodu, Hradci Králové a Chrudimi. Soupeř byl sice silný, ale zkušenosti a souhra byla na naší straně a Vrchlabí si odvezlo 3 výhry. 

Národní tým

Přípravy na Mistrovství Evropy v touch rugby, které se koná v létě ve Skotsku začaly už v listopadu. Celkem 6 našich hráčů, Kryštof Pecold, Verča Štefanová, Tobiáš Heřman, Matěj Rojt, Tomáš Horák a Honza Kubát, pravidelně dojíždělo na reprezentačí kempy. Do Skotska se podívají všichni, kromě nejmladšího Tobiáše, kapitána našeho nejmladšího týmu U13.

Seniorský národní tým se představí už 16. června na fotbalovém stadionu ve Vrchlabí, kde v zápasu ME vyzve Norsko. V širším výběru jsou 4 hráči Vrchlabí. Jakub Hudrlík, Aleš Pour, David Lahr, Dominik Machek.

Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč