Česká republika porazila na vrchlabském stadionu Norsko

Muži 03.03.2019

Dvě penalty v posledních deseti minutách hry pojistili historické vítězství Českého Národního týmu v první utkáním kvalifikace na Rugby League World Cup 2021.

Český tým byl hnán strhující atmosférou tisíce fanoušků, ve které snad ani nešlo prohrát. ​Na město s populací 13.000 obyvatel se jedná o úžasnou návštěvnost.

Dav fanoušků podporující Český národní tým rugby league.

"Bylo to velice náročné, Norsko hrálo opravdu skvěle, měli mnoho šancí ke skórování, ale byl jsem opravdu překvapen naší obranou před naší vlastní tryline. Zároveň musíme zapracovat na práci s míčem, než se vydáme do Německa. Tolik vypadnutých balónů si nemůžeme dovolit" řekl hráč / trenér českého týmu.

Dav fanoušků podporující Český národní tým rugby league.

"Skvělý den pro české rugby league. Bylo úžasné hrát zápas před tak vášnivým davem lidí, který přišel podpořit český tým. Nakopli nás a dostali co chtěli - výhru. Jsem velice pyšný." Řekl prezident České Asociace Rugby League, Lukáš Hergott.

Český dres oblékla také dvojice vrchlabských hráčů, Aleš Pour a Dominik Machek. Aleš svůj čtvrtý start v reprezentaci komentoval: "Můj nejdůležitější a nejtěžší zápas. Těžko se mi dostávalo do tempa, když jsem naskočil až po půlce 1. poločasu. Ale o to víc sil jsem měl ke konci (kdybych býval dohrál :D). Celkově bylo v zápase až příliš mnoho chyb, jak ze strany naší, tak ze strany soupeřů. Atmosféra na stadionu byla úžasná, diváci nás hnali dopředu a to byl podle mě jeden z hlavních důvodů proč jsme dokázali Nory porazit."

David Lahr a Jakub Hudrlík zápas kvůli zranění ramene museli bohužel vynechat.

Zleva: David Lahr, Dominik Machek, Pavel Mejstřík (Beroun), Aleš Pour, Lukáš Krištof (Beroun)

ČESKÁ REPUBLIKA 20 (4)

Patrik Koliska, Oldřich Chrbolka, Filip Špaček, Filip-Daniel Kittl, Jan Mudroch, Ladislav Cintler, Tomáš Řičica (c), Tomáš Adamec, Petr Šedina, Pavel Mejstřík, Jan Heininger, Richard Gach, Ondřej PreiningerSubs: Dominik Mechek, Lukáš Krištof, Aleš Pour

Položení: Chrbolka (32), Heininger (48), Kittl, (61)

Kopy: Koliska 4

NORSKO 12 (6)

Frank Kiriinya, Bendik Kalvik, Kristoffer Borsheim, Fredrik Nortun, Ole Magnus Brekk, Simon Viljoen, Nathan Cummins, Ezra McIntyre, Kristoffer Milligan, Mathias Vada Stenseth Holm, Kristian Nordin-Skipnes, Kevin Båtnes, Isaac SchmidtSubs: Kim Andre Seglem, Ravn Arivdsønn, Chris Stalsberg, Eric Peter Mellow

Položení: Cummins (38), McIntyre (72)

Kopy: Cummins 2

Hráči utkání

Česká republika: Filip-Daniel Kittl, Norsko: Frank Kiriinya

DALŠÍ UTKÁNÍ MISTROVSTVÍ EVROPY C - SEVER:

25/8/2018 - Německo vs. Česká republika
15/9/2018 - Norsko vs. Německo

Video

https://youtube.com/watch?v=pf01_ty3tZA

Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč