Vrchlabí 34 : 8 Hradec Králové

Novinky 29.05.2023

V repríze loňského Grand Finále jsme si poradili s Hradcem Králové a důstojně se rozloučili s Tarasem

Hradec nepřijel vůbec ve špatné sestavě. Naopak jsme po dlouhé době cítili, že kolem rucku může mít soupeř navrch. V sestavě Hradce totiž nechyběl Tomáš Adamec, Jaroslav Novotný, ale ani Jan Říha. Naopak naše sestava byla značně okleštěná. Kvůli práci, zranění a blížícím se zkouškám, nebo státnicím, nehrálo hned několik našich opor, jako třeba David Bělohlávek, Matěj Greenwood, Tomáš Valenta, Adam Vrbata, Patrik Kmínek, nebo Josef Chuchlík.

Zápas začal útočnou aktivitou soupeře a skóre se otevřelo už ve druhé minutě, po naší chybě v obraně na kraji hřiště. Na úvodní try se nám nicméně podařilo odpovědět velmi brzo. Zápas jsme kontrolovali po většinu prvního poločas a skóre pouze navyšovali. Soupeř nás v prvním poločase ještě několikrát ohrozil zahranými kříži, nebo úprky Jakuba Tichého, se vším si ale poradil náš zadák Domnik Fišer a křídla Daniel Rypl, Jiří Pecháček.

Do druhého poločasu nastoupil Hradec velmi aktivně a přebrali otěže zápasu. V úvodních minutách jsme dokonce znovu inkasovali try, tentokrát chybou v obraně kolem rugby se Jarda Novotný proběhl pro téměř 70m dlouhý try.

I když jsme měli v druhém poločasu méně sil a zejména posledních 10 minut jsme šlapali vodu, Hradec dokázal udržet svůj tlak v obraně a útoku, ale za naší tryline se už nepodíval. A to zejména díky zápasové chytrosti Jakuba Hudrlíka, Dominika Fišera a dalších. Jakub chytře trestal obranný tlak na jeho osobu krátkými překopy, zatímco Dominik dokázal vždy vykličkovat z naší třicítky.

Do zápasu jsme šli se dvěma cíly:

  1. Zlepšit hru kolem rucku
  2. Snížit množství chyb

Oboje se nám povedlo, a tak jsme se mohli důslejně rozloučit s Tarasem, který se stěhuje se svojí rodinou do Norska.

Doma se opět ukážeme 17. června, kde v 17:00 vyzveme polského mistra z Lodže, zatímco již příští týden jedeme do Krupky, kde nás čeká třetí kolo První ligy CZRLA.


Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč