Vrchlabí 30 : 30 Hradec Králové

Muži 08.05.2019

5/5/2019 Beroun - Po dlouhé zimní přípravě to konečně začalo. Divize 1 je zpět.

Hradec Králové 9s, tradiční turnaj v úvodu sezóny pro nás dopadl dobře, avšak na Hradec Králové jsme nestačili. Po prohře 14:26 nás asi každý viděl jako outsidera nadcházejícího zápasu v první divizi. Ne ale my...

Sestavy obou týmů byly hubenější o několik hráčů. Nám kvůli zranění, maturitě, rodinným povinnostem, nebo narození dítěte chybělo hned 10 lidí (Lahr, Košťál, Šírek, Krištof, Rojt, Skalský, Janata, Frýdl, Kodad, Mašek). Přesně v tuhle chvíli jsme rádi za naše juniory, bez nich bychom neměli střídačku.

První poločas vyšel lépe pro Hradec, který dokázal trestat naše chyby a využívat přečíslení. My jsme se dokázali několikrát dostat do skvělé útočné šance, chyběla nám ale koncovka. Skóre otevřel Hradec v 5. minutě, když se nám nepodařilo rozehrát míč na naši vlastní try line. Ve 12. minutě vyrovnal Bělohlávek po 50 m úniku Jakuba Hudrlíka. Dalších několik minut nám dával slušně zabrat hradecký roj, když si Říha a Novotný probil cestu až za tryline. Po běhu T. Brejtra, který skončil těsně před tryline si pro svůj premiérový zápas v první divizi došel teprve 16 letý Jan Kubát, který tak oslavil svůj první zápas v této soutěži. Poločas skončil za stavu 12:18 pro Hradec.

Druhý poločas jsme už dokázali Hradci více zatápět, náš roj dělal více metrů a v útoku jsme si dovolili daleko víc. I přes to ale Hradec začal bodově lépe. Po útočné akci pokládal hradecký Valeš a o pár minut se probil za naší tryline reprezentační rojník Honza Heininger. A nevypadalo to vůbec dobře. Na tabuli svítilo skore 12:30 pro HK.

Konec zápasu už ale patřil nám. Po agresivní hře rojem se nám dařilo dostávat hradec pod tlak a třemi položeními od Hudrlíka, Hovarda a Bělohlávka se nám podařilo vyrovnat na 30:30