U12 | Mezinárodní turnaj PYRF 2023

Novinky 03.04.2023

Naše malé veverky sbíraly zkušenosti na svém prvním velkém turnaji PYRF, kde jsme poměřili síly s týmy z Rakouska, Francie, Německa, Polska, nebo třeba Litvy.

Do turnaje jsme vstupovali s obrovskou trémou, která kluky doslova svazovala. Byl to náš první zápas na větším hřišti a ještě s mezinárodní účastí. Není čemu divit:

  • celkem 30 týmů
  • více než 500 dětí

Nedokázali jsme navázat na formu z halových turnajů a poráželi nás soupeři, které jsme v zimě bezpečně překonávali. Chyby se kupily. 

Po obědě už byla nálada lepší, kluci začali mimo zápasy blbnout a usmívat se. S lepší náladou se nám dařilo odstraňovat herní chyby a trošku přemýšlet, jak využít veliké hřiště. Dokonce se nám podařilo remizovat s týmem z Francie, Polska, nebo třeba Litvy. 

Náš nejhezší zápas byl až ten úplně poslední, kdy jsme začali přihrávat do křídel, hledali prostor v obraně a podporovali se. Bohužel soupeř nám dal o try více a náš nejhezší zápas jsme prohráli. 

Nicméně za tuto zkušenost jsme strašně rádi. Kluci za sebou mají svůj první velký turnaj, svoji první velkou nervozitu a v dubnu stihneme další dva menší turnaje, takže pevně věříme, že začneme turnaj hrát tak, jak jsme na PYRFu skončili.

Obrovská pochvala ale klukům patří v tom, že zvládli odehrát celý turnaj pouze s jedním hráčem na střídačce a prakticky nemuseli střídat. První zápas začínal v 9:50, poslední v 17:20. 

Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč