Na první klubové tour jsme porazili polský národní tým

Muži 03.03.2019

Letní přípravu na podzimní play off jsme si zpříjemnili historicky první klubovou tour. Vydali jsme se do polského města Lodž, které je cca 400 km daleko od Vrchlabí, kde nás čekal zápas s polským národním týmem.

Rugby League v Polsku bylo založeno před cca 6 lety a vše je teprve na počátku. Poláci mají nedostatek trenérů, kteří opravdu znají hru a to se bohužel podepisuje na jejich útočné hře. Polský tým ale rozhodně neměl nedostatek velkých rojníků, hrajících silou. Jelikož jsme bylo o dost menší tým, než byl náš soupeř, klíčové pro nás bylo ustát počáteční polský tlak.

A to se povedlo. Po prvních 10 minutách, ve kterých jsme díky školáckým chybám bránili, proběhl mezerou, po přihrávce od Aleše Poura, Tomáš Brejtr a po chvíli i Kamil Švorc, který se zrovna vrátil z ročního pobytu na Novém Zélandu.

Ani zbytek zápasu nebyl tak jednoznačný, jak by se mohlo zdát. Polský roj nám dával zabrat celých 80 minut, ale všechny jejich akce jsme dokázali ubránit. Naopak my jsme chtěli hrát rukama, otevírat mezery a přihrávat si a to nám relativně šlo. Většina položení byla skórována přes křídla a tak si i naši nováčci, Honza Janata, Dominik Fišek, nebo David Vojtíšek, mohli připsat své první body v seniorském rugby league.

Samotná tour byla skvělým teambuldingem, během kterém vzniklo mnoho vzpomínek na celý život. Výhra 0:47 zase skvělou motivací pro juniory, kteří dostali šanci zahrát si za chlapy. Rozhodně se budeme snažit něco takového organizovat každý rok.

A co by to bylo za tour, bez koupání v kašně a bez třetího poločasu, že?

Sestava Mad Squirrels:

 1. Taras Turkevyč
 2. Jan Janata
 3. Richard Pour
 4. Michal Mašek
 5. Lukáš Šolc
 6. Aleš Pour (C)
 7. Jakub Hudrlík
 8. Josef Chuchlík
 9. David Dolák
 10. Martin Mikula
 11. Tomáš Brejtr
 12. Jan Zámrský
 13. David Lahr
 14. Pavel Macek
 15. Kamil Švorc
 16. David Vojtíšek
 17. Dominik Fišer
 18. Filip Frýdl

Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč