Muži v CZRLA 9s druzí. Hudrlík dominuje statistikám.

Muži 05.06.2022

1. Liga začíná sice až v červnu, jarní čekání jsme si zpříjemnili turnaji v devítkách. Devítky (rugby league 9s) jsou turnajová forma rugby league, která se hraje na 9 minutové poločasy pouze v 9 lidech na celé hřiště.

Nevýhoda devítek je jasná. Rozcvičíte se, odehrajete zápas, vychladnete, čekáte na zápas, rozcvičíte se... A takto pořád dokola. Výhody ale jasně převyšují nevýhody. Na turnajích mohou získávát zkušenosti noví hráči a stejně tak jsou devítky super mezikrok pro juniory přecházející k mužům. Prostě 9 minut hrajete, trenér vám řekne co zlepšit a hraje se dál...

... A přesně tak jsme to pojali. Jelikož jaro bylo v našem týmu ovlivněno maturitami a zkouškami na VŠ, na turnaje jsme se začali pořádně scházet až v samotném konci. Všechny turnaje ale odjezdili naši junioři. Jmenovitě Patrik Kmínek, Tobiáš Heřman, Adam Vrbata, Matěj Schejbal, Amir Shakirzyanov a Václav Grohman, kteří mají velký podíl na celkovém výsledku. Kluci rozhodně nebyli schovaní někde na křídlech, ale nechávali jsme je hrát klíčové organizačí posty. Patrik se zabydlel na mlynáři, Tobiáš organizoval útok z pozice spojky, Adam střídal mlynáře a zadáka, Sejbi organizoval obranu ze zadáka. Šlo jim to perfektně, ač sami se sebou někdy nebyli spokojeni. Ale je nutné si uvědomit, že i pomocí chyb se hráč učí a přechod z juniorského rugby do toho mužského je složitý.

A jak se nám vedlo? Bohužel nejhůře jsme hráli doma.

26. Března Vrchlabí - 3. místo
9. Dubna Hradec Králové - 2. místo
23. Dubna Havlíčkův Brod - hostovali jsme za Beroun
14. Května - 2. místo
28. Května - 1. místo

A co se týká osobních statistik jasně dominoval kapitán Jakub Hudrlík

Nejproduktivnější hráči
1. místo - Jakub Hudrlík
10. místo - Martin Kubát

Nejvíce položení
2. místo - Jakub Hudrlík

Nejvíce konverzí
2. místo - Jakub Hudrlík
7. místo - Jan Hovard
10. místo - Pavel Mejstřík
Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč