Muži jsou v polovině sezóny bez prohry na první místě

Muži 07.10.2020

Letošní ročník 1. Ligy začal nezvykle, kvůli Covidu, až v posledním prázdninovém víkendu. To ale neznamená, že jsme se půl roku flákali. Ihned po ukončení karantény vypsala CZRLA šňůru 9s turnajů ve kterých naši hráči hostovali za Trutnov a Beroun, kteří aktuálně trpí nedostatkem hráčů.

Beroun se umístil na prvním místě, Trutnov na místě druhém.

Po krátké pauze jsme se vrhli do skvělé letní přípravy, která měla po celou dobu hojnou tréninkovou účast a každý trénink tak naše kluky mohl posouvat. Kromě soustavného zlepšování všech fyzických aspektů každého hráče jsme se zaměřili na organizaci útočné hry. Letní přípravu jsme zakončili úžasným soustředěním a hurá na prvního zápasu.

Vrchlabí 54 : 0 Jižní Morava

První zápas s nováčkem v 1. Lize nemůžeme brát jako nějaký ukazatel. Každý nový tým ve vyšší soutěži to má prostě těžké. Nás naopak Jižní Morava mile překvapila. Nicméně na jejich výkonu bylo znát, že si na rychlejší styl hry, který panuje v 1. Lize musí zvyknout.

Hradec Králové 14 : 44 Vrchlabí

Tohle byla jízda. To o čem se po prvním zápasu šuškalo se už teď mohlo říkat na plno. Máme nejlepší obranu v lize. Prvních 20 minut Hradec Králové sice dominoval ve hře kolem rucku. Ještě aby ne s Adamcem, Novotným a nejobávanějším z nejobávanějších - Honzou Heiningerem. Nicméně po úvodním pressu jsme začali vystrkovat růžky. Začínalo se nám dařit ve hře kolem rucku a z každého útoku jsme dokázali zahrát krásnou útočnou akci.

Zlom přišel na začátku druhého poločasu, kdy si Honza Heininger šel pro svůj klasický "big hit". Ten přišel, ale úplně opačně, než byste řekli. Po střetu s naší novou akvizicí, italem Leonardem de Leonardisem, zůstal na zemi ležet právě hradecký kapitán a to Hradec zlomilo. Od té doby byl na hřišti pouze 1 tým.

Chrudim 10 : 14 Vrchlabí

Zápas s Chrudimí je vždy nepřijemný. Navíc nám chyběla jedna z hlavních opor. Jakub Hudrlík si totiž úžival na svatbě. Na velmi úzkém hřišti se nám nedařilo hrát útočné akce. Bylo prostě moc málo místa. A tak jsme si výhru museli vymlátit rojem pěkně postaru. Chrudim tlačila extrémně až do konce zápasu. Vždyť to bylo pouze o try. Naši kluci ale svojí tvrdostí dokázali trylinu ubránit. Tento zápas byl vůbec nejtěžší a nejtvrdší, nicméně i tady bereme všechny body.

Můžeme myslet na titul?

Můžeme! Finále, ke kterému směřujeme je 14. listopadu. Do té doby ale nesmíme polevit. Jediný kdo nás teď dokáže porazit, jsme my sami. Zápas s Chrudimí může mít příště zcela opačný průběh, může se někdo zranit, nebo se prostě budeme cítit jako vítězové, přestaneme makat a je konec. Jeden měsíc tvrdé práce rozhodně není nic s doživotní vzpomínkou na to, jak si banda kamarádů vybojovala mistrovský titul...

Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč