MSV 28 : 44 University of Exeter

Muži 30.08.2022

Náš vůbec první střet s týmem ze země, kde rugby league není minoritní sport nedopadl vůbec špatně. Naopak jsme se dokázali držet zběsilého tempa, které nastavili studenti z jihoanglické univerzity od samého začátku.

O soupeři jsme věděli, že vyniká rychlími útočnými akcemi a rychlým vybíhám v obraně. Proto jsme v prvních minutách chtěli soupeře utahat trvdou hrou kolem rucku a ubrat mu páru hned na začátku, což se nám povedlo a dokonce jsme si v druhém setu probourali cestu za tryline.

V prvních 20 minutách, když byli hráči Exeteru ještě v plné síle, předváděli pekelně rychlé kombinace, offloady a díky svému přehledu dokázali využívat jakékoli mezery, nebo přečíslení, které jsme v obraně nechali. A to na jakoukoli skládku, kdekoli na hřišti. Útok až na křídlo, z první skládky, u jejich brankoviště, jsme opravu nečekali, ale po dvou takových akcí a dvou položeních, jsme začali pokrývat každého hráče a celé hřiště.

V prvním poločasu jsme se dokázali držet a položit další dva trye z pěkných útočních akcí. Do kabin jsme šli za stavu 18:18.

Druhý poločas už byl unavenější a klidnější z obou stran, bohužel lepší pro kluky z Exeteru. Nám se podařilo položit dva trye mezerami, soupeř bohužel 4x. Škoda chyba na soupeřově tryline a dvou chyb při samotném položení.

I tak ale věříme, že srovnání s pátým nejlepších univerzitním anglickým týmem (z celkových 39) dopadlo dost dobře. Opravdu kvalitního soupeře jsme dokázali přehrávat fyzicky i technicky. Zkušenost a totální přehled byl ale na straně zkušeného soupeře. 

Ve třetím poločasu jsme zavítali do naší základny u Učíků, kde na nás čekaly 3 grilované kýty. Závěrečný poločas jsme si připravili ve stylu devadesátek. Knír, džínové šortky na Haberu, ledvinka, ponožky v sandálech, to vše bylo absolutní nutností!

Exeterským studentům se u nás velmi líbilo. Na celý pobyt měli k dispozici naše vybavení, dodávku a v neděli jsme je vzali na tůru do Krkonoš, která jim vyrazila dech. Vypadá to tak, že jsme založili tradici. Příští rok bychom měli dorazit do Exeteru a ten další zase oni k nám.


Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč