Jilemnice ve svém prvním domácím utkáním porazila Mikulov

Muži 03.03.2019

27/10/2018, Mříčná - Po téměř dvou letech fungování jilemnického rugby league klubu Boars Jilemnice, se Jilemnice dočkala prvního zápasu a to před třemi stovkami diváků. Tedy Mříčná. V Jilemnici kluky nepustí na hřiště.

Video ze zápasu: https://www.youtube.com/watch?v=ypuA_XpRG0Y

A byla to premiéra jak se patří. Domácí dokázali vyhrát 56:16. Ale postupně...

Celé den byl perfektně připraven Dominikem Machkem a Pepou Chuchlíkem. Mikrofonu se chopila naše #17, Aleš Pour a vše vypadalo skvěle. Do chvíle než přijel Mikulov. Nepřijeli v nejsilnějších počtech a aby se zápas mohl odehrát, dali jsme jim několik našich hráčů. Mohli jsme dát nováčky, ale to by pro ně byla veliká demotivace a tak mikulovský dres navlékla čtveřice zkušených hráčů: Martin Košťál, Jan Zámrský, Jan Kodad, Štěpán Marek.

A po dvaceti minutách jsem si říkal, co jsem to sakra udělal. Za tryline se nám proboural Koštál i Kodad, Marek skládal a Zámrský to jistil ze střídačky jako Wayne Bennett. Nedokázali jsme ubránit okraj hřiště. Největším našim nepřítelem jsme byli my sami. Díky předhozům a vysokým skládkám jsme odevzdávali míče Mikulovu. V druhé půlce první čtvrtiny jsme se začali dostávat do tempa. Hra z naší strany byla pomalejší, ale snažili jsme se vymýšlet útočné akce a přihrávat míč až do křídel. Nutno dodat, že premiéru na spojce měl Matěj Greenwood, který si nevedl vůbec špatně. Z několika akcí se nám podařilo položit a do šatny jsme šli za stavu 24:14.

Ve druhém poločasu jsme Mikulovu dali Honzu Hovarda, Martina Mikulu, Davida Vojtíška a Honzu Kubáta. 

Po výkopu se klukům povedlo 4x po sobě rychle položit. Sprint přes celé hřiště si užil Filip Šírek, který měl svoji premiéru na zadáku, nebo Jakub Hudrlík. První try v seniorském rugby si připsal Tomáš Bachtík, který zachytil přihrávku soupeře.

Po cca 10 minutách jsme na hřiště poslali všechny naše juniory. Premiéru si tak užil Jan Kubát, Matěj Mečíř, Kryštof Břisuda, Dominik Fišer, David Vojtíšek, Tomáš Bachtík a Vojta Žďárský a nutno dodat, že hráli opravdu dobře. Někteří sice neměli tolik míčů, kolik bych si přál, ale v obraně nikdo nezaváhal. A to je nejdůležitější.

Další přátelský zápas se odehraje 10/11 v 10:30 proti Letohradu. Tentokrát v Trutnově na městském stadionu.

Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč