Jak se vedlo juniorům na prvním turnaji?

Junioři 02.05.2019

Neděle 28/4/2019, Hradec Králové - Po dlouhé zimní pauze jsme se zúčastnili prvního turnaje v bezkontaktním rugby, tzv. touch rugby, kde soupeře stačí zastavit dotekem ruky. Pro děti je to skvělá a bezpečná šance, jak se naučit principy rugby league.

U15

Tato kategorie pro nás byla těžká, protože nemáme nikoho 15 letého a 14 leté pouze dva kluky. Většinou je klukům 13 a méně.

Vrchlabí 2 : 9 Prague Galaxy Touch

S pražskými specialisty na touch je to vždy náročný zápas. Časy, kdy jsme dostali try pokaždé, když pražané sáhli na míč jsou už naštěstí pryč. První poločas byl z naší strany nervozní. Klukům se dařilo skvěle bránit, rozhodujícím faktorem byla ale rychlost hráčů na kraji hřiště. V útoku jsme ale panikařili, jakoby si nikdo nepamatoval, co jsme v zimě trénovali. V druhém poločase už opadla nervozita, začali jsme hrát podle plánu a bylo to super! Kluci se dostali do pohody a povedlo se nám 2x skórovat.

Vrchlabí 4 : 4 CZRLA

CZRLA je tým složený s hráčů rugby, jejichž kluby nedají dohromady svůj celý tým. Jednalo se o mix Hradce Králové a Moravské Třebové. Někteří hráči byli dokonce starší 15 let. To nám ale nevadilo. Chtěli jsme si prostě zahrát a sbírat zkušenosti.

U12

Vrchlabí 2 : 4 Prague Galaxy Touch

Vrchlabí 3 : 4 Prague Galaxy Touch

Tohle bylo pořádné překvapení. Pražané byli skvěle připraveni a předváděli krásný týmový výkon jak v obraně, tak v útoku. Naši kluci ale rozhodně nedali svojí kůži lacino. I když jsme v této kategorii na začátku, kluci doháněli to, co jsme je nestihli naučit, svojí bojovností.

Další turnaje

18.05.2019 - Vrchlabí

08.06.2019 - Havlíčkův Brod

29.06.2019 - Hradec Králové

05.10.2019 - Letohrad

19.10.2019 - Praha

Závěr

Proti minulému roku se nám podařilo neskutečně zvednout. Kluci chápou principy rugby, svojí úlohu na hřišti, základní útoky a na tom můžeme stavět. Našim největším problémem byla zápasová nervozita. Kluci potřebují více turnajů, aby se z naučené techniky stala dovednost, kterou můžou dělat pod tlakem v zápasu. V tom ale pomůže naše první sezóna, ve které kluky čekají ještě 4 turnaje.

David Lahr

Galerie

Oblečte se do klubových barev

Mikina MSV 1050 Kč

Mikina tréninkové triko 550 Kč