Závěr sezóny jak se patří! U13 vyhrála první turnaj, 4 vrchlabští hráči v reprezentaci

Muži 24. Říjen 2017

V sobotu 21. října jsme se vydali do Krupky, kde se kromě reprezentačního utkání konal i turnaj v bezkontaktním rugby do 13 let.

Junioři si vedli výborně. Porazili tým spojený z hráčů Krupky a Berouna 6:2, převzali si zasloužené medaile a netrpělivě čekali na zápas ČR vs. Norsko, ve kterém se představila hned čtveřice našich hráčů: Jakub Hudrlík (#7 - mlýnová spojka), Aleš Pour (#9 - mlynář), Martin Košťál (#4 - centr), David Lahr (#16 - střídačka roj).

Kluci dokázali fandit opravdu od srdce. Když v 18. minutě pokládal jejich trenér, Jakub Hudrlík, nebylo slyšet nikoho jiného, což nám udělalo obrovskou radost a bylo velikou motivací. :-)

Kromě Jakuba se dokázala prosadit i další veverka. V 59. minutě se po sólové akci podíval za soupeřovu tryline i Aleš Pour, který si stejně jako letos v Maďarsku vysloužil MVP, tedy cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Jeho skvělý výkon na hřišti kazí fakt, že neumí vypít pivo na ex ve třetím poločasu. Třetí poločas je téměř tak důležitý, jako jsou ty první dva. S posledním hvizdem rozhodčího totiž hráči nechávájí většinu emocí na hřišti, usednou spolu k jednomu stolu a užijí si společně zbytek dne. A je úplně jedno, jestli hrají NRL, nebo okres. Je to prostě kultura.

Český tým nakonec prohrál 26:30 a to hlavně kvůli chybám z prvního poločasu, ve kterém nedokázal zpomalit hru norských rojníků a hlavně bránit prostor na kraji hřiště, tzv.: "edge defence". Poločas tak skončil 8:24 pro Norsko. Ve druhém poločasu se češi zvedli. Čeští rojníci přebrali dominanci a o opravdu tvrdý kontakt nebyla nouze. Na otočení zápasu to ale nestačilo.

Na celý zápas se můžete podívat tady:

Velké díky patří hlavně H. Hovardovi, který zaskočil za Jakuba a Davida, kteří se připravovali na zápas. H. Kubátovi, K. Pecoldovi, T. Horákovi a H. Zámrskému, kteří pomáhali národnímu týmu např.: nošením vody, kopátek, natáčením zápasu, nebo statistikou. Díky pánové!