Vrchlabáci řádili v národním dresu, porazili Maďarsko

Muži 21. Srpen 2017

Aleš Pour (Vrchlabí), Martin Košťál (Trutnov), Jakub Hudrlík (Vrchlabí) - trojice krkonošských hráčů, která se prodloužila klubovou sezónu o tu reprezentační. A vyplatilo se! Výhra 6:26 proti Budapešti je určitě chvíle, na kterou budou naši hoši vzpomínat ještě dlouho. Pokládali jak Jakub, tak Martin a to ještě ve svém premiérovém utkání. Aleš byl navíc vyhlášen hráčem utkání. Ale popořádku:

Reklama

Aleš Pour nastoupil na pro něho nezvyklou pozici mlynáře (#9). Obyčejně ho můžete vidět na pozici mlýnové spojky (#6) při organizaci útočné hry. Mlynář je pro útočnou hru ještě důležitější pozice. Rozehrává míč po každé skládce.

Jakub Hudrlík odehraje utkání na své domovské pozici. První zápas v národním dresu na stejné pozici absolvoval už minulý rok ve Vrchlabí v utkání proti srbské U21

Posledním reprezentantem je hradecký odchovanec a kapitán Trutnova, Martin Košťál, kterého můžete vidět i v našem dresu. Martin začínal na druhé řadě (v roji), ale přesun na pozici centra (útok) mu evidentně prospěl a dovedl ho až k reprezentačnímu dresu.

Výkon našich kluků vyvolal velký zájem, zde vám přinášíme část rozhovoru právě s Martinem, zbytek rozhovoru si můžete přečíst na webu trutnovinek.

Jak jste si užil první start v reprezentaci?

Já jsem si to užil náramně. Ta atmosféra kolem reprezentačního zápasu byla něco nepopsatelného a pro mě naprosto nového. Slavnostní předávání dresů, hecování před zápasem, nástup na hřiště, česká hymna... Z toho mi běhal mráz po zádech. Navíc výhra, co víc si přát. I přes nějaké organizační kotrmelce to byl myslím podařený zájezd. Byla pro mě obrovská čest být u toho.

Bylo Maďarsko „příjemným“ soupeřem pro vaše seznámení s mezinárodní úrovní rugby league?

Řekl bych, že ano. Asi je lepší se oťukat se slabším soupeřem než se hned napoprvé potkat třeba se silnými Srby. Maďarská ragbyová historie je s tou českou spjatá, navíc zápas se hrál v den šestého výročí vzniku maďarského rugby league.

Překvapilo vás něco?

My jsme moc nevěděli, co nás v Maďarsku čeká. Naše reprezentace se s Maďary sice už dvakrát potkala a v obou případech uspěla, ale je to několik let a obě země jsou už ragbyově někde jinde. Čekali jsme, že Maďaři budou mít silnou motivaci před domácími fanoušky, navíc jim nepochybně zvedla sebevědomí vysoká výhra nad Polskem o týden dříve. Měli jsme informace, že proti nám nastoupí několik semi-pro hráčů snad z Austrálie nebo z Anglie. Mě osobně možná trochu překvapilo, jak moc náš roj Maďary válcoval v obraně, kluci byli hrozně nahecovaní a soupeře nepustili vůbec k ničemu. Také mi přišlo, že ten zápas strašně rychle utekl.

Nábor juniorů od 14 a mužů od 19 let
Nábor dětí rugby Vrchlabí 2017
Sponzorováno

Už máte dárek pod stromeček?

Sponzorováno
Sponzorováno

Hlavní Partneři

Partneři