Veronika Štefanová reprezentovala na Mistrovství Evropy v touch rugby

Junioři 22. Srpen 2017

Po trojici našich hráčů, kteří reprezentovali Českou republiku v zápasu s Maďarskem je další reprezentantkou Verča Štefanová, která se zúčastnila Mistrovství Evropy v bezkontaktním rugby do 15 let. A právě na Verču můžeme být právem hrdí, kapitánka českého výběru byla zvolena nejlepší hráčkou českého týmu a na konto si připsala 11 položení.

Reklama

Verčiny dojmy a pocity si můžete přečíst právě tady:

"Bylo to tam úžasné. Poznávat místní kulturu a památky. Nikdy bych neřekla že tam bude tolik přátelských lidí. Počasí nám celých 6 dní přálo. Atmosféra byla celou dobu "dobrá", utužovali jsme v týmu vztahy. Když mi večer před turnajem trenéři oznámili, že jsem byla zvolena jako kapitánka nemohla jsem tomu uvěřit. Spadla na mě velká nervozita, taková ta zodpovědnost za tým. Ale zvládla jsem to.

První hrací den jsme byli všichni pod tlakem a nervózní, nevěděli jsme co nás čeká. Tak podle toho také vypadaly hry. Anglie byla těžký soupeř. Prohráli jsme 14:1.

Další, soupeřem bylo Švédsko. To už jsme trošku podusili, ale i tak jsme měli na kontě další prohru 8:5. Posledním protihráčem bylo Irsko se kterým jsme utrpěli další prohru 8:5.

Druhý den se vydařil. Prvním soupeřem bylo Skotsko, které jsme porazili 5:4. Dále bylo Holandsko a také další výhra 9:6. Předposledním soupeřem byl Střední východ, který jsme pokořili 5:0. Nakonec přišla Francie. S Francií jsme bohužel prohráli 3:9.

Třetí a poslední den jsme hráli s Wales, který nás porazil 2:8. Poté přišly boje o umístění. Nejdříve jsme s Holandskem bojovaly o 7. a 8. místo. Holandsko zjistilo naše slabiny a začalo na ně útočit. Podařilo se jim nás pokořit 4:5. Byl to těžký boj. Poté už čekal zápas se Středním východem, který jsme vyhráli 2:1. Díky tomu jsme se umístili na 8.místě. A i tak se vracíme se zdvyženými hlavami!

Za dobu co jsem byla v Irsku jsem položila 11x. Také jsem byla zvolena nejlepší hráčkou českého týmu.

Je super, že jsme si mohli zahrát s týmy na vysoké úrovni. Dalo nám to hodně zkušeností.

Hodně se o nás mluvilo a stále mluví. Trenéři, rozhodčí, ostatní týmy. Slyšíme jen chválu. Prý jsme velmi dobrý tým.

Myslím si, že jsme podali velmi dobrý výkon, nato že jsme první reprezentace touch v historii České republiky."

Nábor juniorů od 14 a mužů od 19 let
Nábor dětí rugby Vrchlabí 2017
Sponzorováno

Už máte dárek pod stromeček?

Sponzorováno
Sponzorováno

Hlavní Partneři

Partneři