Na stadionu FC Vrchlabí se uskutečnil trenérský kurz Level 2

Klub 21. Červenec 2017

Historicky první trenérský kurz Level 2 v Evropě se uskutečnil v prostorách fotbalového stadionu ve Vrchlabí, kde se po dobu čtyř dní vzdělávali trenéři z klubů Divize 1. Vrchlabí zastupoval Jakub Hudrlík a David Lahr.

Reklama

Kurz zaměřený na pokročilé rugbyové dovednosti a herní strategie vedl Martin John Crick, šéftrenér Evropské Federace Rugby League spolu s asistenty Davidem Lahrem - Česká republika, Vrchlabí a Ashley Brownem - Švédsko.

Průběh kurzu

Pátek a pondělí bylo určeno lekcím v učebně, ve které se mimo jiné rozebírala psychologie hráčů, trenérská filozofie, fyzická připravenost, výživa, správná skladba tréninků od techniky až k přenesení do herních situací. Sobota a neděle pak patřila praxi na hřišti. Na dobrovolnících z řad Vrchlabí, Trutnova a Jilemnice se pak předváděli tréninkové jednotky na obranu v blízkosti autové čáry, obranu v blízkosti try line, útok a obranu kolem rucku, kopy, tvorba a vyhledávání mezer v obraně atd.

Průběh, organizace a obsah kurzu přinesl pouze pozitivní ohlasy i z nejvyššího vedení RLEF a také pozvánku pro Davida Lahra do Elite Coaching Campu, který se bude konat v roce 2018 v Srbsku k příležitosti ME U19 v Rugby League.

Čtvrtý kurz ve Vrchlabí

Nejedná se o první kurz, od roku 2014 pořádáme ve Vrchlabí trenérské kurzy pod hlavičkou RLEF a CZRLA se zahraniční účastí. Krom trenérů z Malty, Švédska či Anglie nás navštíli např. Stephen Leonard, trenér juniorkého týmu St. Helens, nebo Thiery Dumaine, trenér juniorů francouzského Catalans Dragons. Oba zmiňované týmy hrají evropskou nejvyšší soutěž, anglickou Super League.

Nyní je samotných trenérech, aby dokončili své vzdělání tzv.: CATO. Jedná se o 4 úkoly, na kterých má každý trenér 24 měsíců od začátku kurzu. Teprve po úspěšném splnění všech 4 úkolů bude trenérům přidělena trenérská licence Level 2.

Poděkování

Rádi bychom poděkovali vedení FC Vrchlabí za možnost uspořádat trenérský kurz v areálu vrchlabského stadionu, ve kterém jsme po dobu 4 dnů využívali jak hřiště, tak učebnu. Skutečnost, že spolupráce mezi fotbalisty, hokejisty a hráči rugby league ve Vrchlabí funguje, nás velmi těší a jedná se o krok správnou cestou.

Dále chceme poděkovat všem našim hráčům, se kterými bylo po dobu kurzu trénováno.

Nábor juniorů od 14 a mužů od 19 let
Nábor dětí rugby Vrchlabí 2017
Sponzorováno

Už máte dárek pod stromeček?

Sponzorováno
Sponzorováno

Hlavní Partneři

Partneři