Mláděž

U18 (17-18 let)

V tomto týmu hrají a trénují kluci od 17 let do 18 let. Hrajeme již v plném kontaktu turnajovou verzi, tzv. Rugby League 9s. Není třeba se bát věkového rozdílu, do zápasu pouštíme pouze připravené hráče a v tréninku se přizpůsobíme individuálně každému jedinci. Právě kvůli tomuto přístupu jsou junioři nedílnou součástí seniorského týmu, ale také juniorské reprezentace.

V roce 2017 reprezentovalo ČR hned 9 juniorů. Jakub Hudrlík nastoupil dokonce v seniorské reprezentaci a Veronika Štefanová se dostala až na Mistrovství Evropy v Irsku.

V roce 2018 reprezentovalo ČR 5 juniorů na Mistrovství Evropy v touch rugby ve Skotsku.

Týmové úspěchy:

  • Mistři ČR v rugby league do 18 let - 2018
  • Vícemistři ČR v rugby league do 18 let - 2017
  • Mistři ČR v rugby league do 18 let - 2016

Individuální úspěchy:

  • Jakub Hudrlík - Nejlepší junior ČR (vyhlášeno CZRLA)
  • Aleš Pour - Nejlepší reprezentační hráč ČR (vyhlášeno CZRLA)

Mistrovský tým za rok 2017

U16 (15-16 let) a U14 (13-14 let)

V U16 a U14 hrajeme zápasy téměř celý školní rok. Aby kluci nasbírali co nejvíce herních zkušeností, hrajeme zápasy rugby league, ale i rugby 7s, což je turnajová verze rugby, která je k vidění třeba na olympiádě. Tyto zápasy probíhají již v plném kontaktu.

Abychom u našich mladých hráčů zdokonalili hru rukama, občas si zahrajeme touch rugby, kde k zastavení soupeře stačí pouze dotek soupeře. Touch je výborná forma rugby, která učí překonávat soupeře přihrávkami, komunikací a organizací hry. tuto verzi ocení začínající hráči, kteří mají respekt z kontaktu.

Týmové úspěchy:

Mistrovství Evropy v touch rugby 2018, 2019 (Jan Kubát, Matěj Rojt)

mistrovství Evropy v touch rugby 2020 (Patrik Kmínek, Tobiáš Heřman, Adam Vrbata) Kluci byli v užčím výběru, nicméně turnaj se zrušil kvůli covid-19.

U12 (10-12 let)

Kluci z U12 už hrají kontaktní rugby. Na turnajích sbíráme své první zápasové zkušenosti. Na tréninku se zaměřujeme na základní herní a atletické dovednosti.

Přípravka (6-9 let)

V přípravce nám jde o zábavu a radost z pohybu. Pomocí her učíme naše mladé hráče základní rugbyové dovednosti, jako je přihrávka a pohyb s míčem. Ve hrách se snažíme rozvinout rychlost, hbitost, dynamiku a vytrvalost. Cílem je připravit děti fyzicky i technicky na přechod do bezkontaktního rugby.